M žodžiai

ma - [Viduramžių Lotynų magister Artium] meistras meno Masačusetso psichikos amžiaus viduramžiais
ma_non_troppo - ma non troppo [it. bet ne per daug], muzikos atlikimo pobūdžio patikslinimas dainuoti ar groti taip, kaip žymi nuoroda, nusakanti atlikimo pobūdį, tik ne per ryškiai.
Machairodas - machairòdas [gr. machaira — kardas + odus — dantis], kardadantis tigras Machairodus, gyvenęs miocene ir pliocene Eurazijoje ir Afrikoje.
machaonas - machaònas, drugys Papilio machaon; gyvena Eurazijoje ir Š. Afrikoje.
macas - macas velykinis žydų paplotėlis.
Machė - mãchė [pagal austrų fiziko H. Machės (Mache) pavardę], radioaktyviosios medžiagos aktyvumo tūrinės koncentracijos vienetas; 1 machė = 3,64 emano = 3,64 • 10-10 Ci/l (kiurio litrui) = 13,47 • 103Bq/m3 (bekerelių kubiniam metrui).
Maceracija - macerãcija [lot. maceratio — suminkštėjimas], augalų ir gyvūnų audinių suirimas į ląsteles, ištirpus tarpuląsčių medžiagai.
machinacija - machinacija nesąžiningas būdas tikslui pasiekti; nedora gudrybė.
machinacijos - aa karinio ar karinio jūrų laivyno judėjimas b ginkluotųjų pajėgų pratybose, ypač pratęstas ir didelio masto pratybose dalyvauja karinio ir karinio jūrų laivyno vienetų atskirai arba kartu dažnai naudojamas daugiskaitos darbo paprastai dalyvauja ekspertas fizinio judėjimo kliūties išvengimą judėjimą ar procedūrą ar metodą pereiti taktikos b tiesiame ir lyg...
machinatorius - machinator|ius, machinatorė dkt. kas daro machinacijas.
machizmas - machizmas, subjektyviojo idealizmo srovė, realiais laikanti tik pojūčius, mėginanti jungti idealizmą ir materializmą; kūrėjai E. Machas (Mach; 1838—1916), R. Avenarijus (Avenarius; 1843—96).
machorka - machorka 1. bot. tabako augalo rūšis (Nicotiana rustica). 2. to augalo smulkinti lapai ar kambliai rūkyti.
mačas - macas velykinis žydų paplotėlis.
mačbolas - mãčbolas [match + angl. ball — kamuolys], teniso žaidimo padėtis, kai vienai šaliai susitikimui laimėti trūksta tik 1 taško.
mačet - didelis sunkus peilis, pjovimo cukranendrių ir trako ir kaip ginklas
mačetė - iš Brazilijos styginis muzikos instrumentas, šiek tiek mažesnis nei Ukulele
Mačeteras - mačetèras [isp. machetero], cukranendrių kirtėjas.
mada - mad|a 1. buities reikmenų, ypač aprangos, šukuosenos formų vyravimas tam tikru laiku: Rengiasi pagal paskutinę madą. Senos mados drabužiai. Vaikosi madų. Žiūri mados. madų žurnalas. Išeiti iš mados. prk.: Meno, kalbos mados. 2. šnek. įpratimas, palinkimas: Turi madą pavalgęs prigulti. Nė mados (visai ne).
Madagaskaras - sala W Indijos vandenyno off SE Afrikoje; anksčiau Prancūzijos teritorija; tapo (1958) Prancūzų bendruomenės respublika kaip Mal
madam - daugiskaitos RES
Madapolamas - madapolãmas [pagal Indijos miesto Madapolamo pavadinimą], drobinio pynimo medvilninis arba chem. pluošto audinys, panašus į batistą; vart. baltiniams.
madaras - madar|as tarm. 1. skystas purvas. 2. prastas darbas.
Madarozė - madaròzė [gr. madaros — lygus], blakstienų plikimas.
madaruoti - madar|uoti, madaruoja, madaravo, madar|uoti, madaruoja, madaravo tarm. 1. bet kaip dirbti, darkyti, gadinti: Nemadaruok, iš lengvo dirbk. 2. mosuoti, mataruoti: Kumelė madaruoja (su) galva madar avimas.
made - fiktyvus, išrado
Madera - santakos į Mamoré upės 2013 km (3239 kilometrų) W Brazilija susidaro Bolivijos sienos
madinga - labai madingi up-to-data
madingai - papročius, mados, arba įsteigta būdas arba susijusių su mados pasaulyje
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž