Veikti žodžio reikšmė

Veikti - veik|ti, veikia, veikė 1. reikšti energiją, užsiimti kuo, dirbti, daryti: Ką veikia jūsų vyrai? Jis dabar nieko neveikia. Ką mes veiksime su tuo daiktu? veikiančioji armija. veikiamieji dalyviai (gram.). veikiamoji rūšis (gram.). 2. būti nesugedusiam: Mašina tebeveikia, nesugedusi. Telefonas neveikia. Protas neveikia. 3. daryti poveikį: Triukšmas veikia žmogų, jo sveikatą. Jo žodžiai visus veikia. Žmogus veikia aplinką, bet ir jos yra veikiamas. Greit veikiantys vaistai. 4. būti dramos kūrinio veikėju: veikiantieji asmenys. 5. reikšti galią, reikštis galiai: Tas įstatymas nebeveikia, panaikintas. 6. įstengti, valioti: Nieko neveiksi prieš tokią galybę. Ar veiksi tai padaryti? 7. varginti: Toks lakstymas ir jaunus veikia. veikėjas, veikėja dkt. : Jis didelis veikėjas. veikimas.
Veik|ti, ~ia, ~ė
1. reikšti energiją, užsiimti kuo, dirbti, daryti: Ką ~ia jūsų vyrai? Jis dabar nieko neveikia. Ką mes ~sime su tuo daiktu? ~iančioji armija. ~iamieji dalyviai (gram.) . ~iamoji rūšis (gram.) .
2. būti nesugedusiam: Mašina tebeveikia, nesugedusi. Telefonas neveikia. Protas neveikia.
3. daryti poveikį: Triukšmas ~ia žmogų, jo sveikatą. Jo žodžiai visus ~ia. Žmogus ~ia aplinką, bet ir jos yra ~iamas. Greit ~iantys vaistai.
4. būti dramos kūrinio veikėju: ~iantieji asmenys.
5. reikšti galią, reikštis galiai: Tas įstatymas nebeveikia, panaikintas.
6. įstengti, valioti: Nieko neveiksi prieš tokią galybę. Ar ~si tai padaryti?
7. varginti: Toks lakstymas ir jaunus ~ia. ~ėjas, ~ėja dkt. (1) : Jis didelis ~ėjas. ~imas (2) ( Šaltinis: tv3.lt )

Žodžio veikti sinonimai

Žodžio veikti sinonimai

Žodis veikti kitomis kalbomis

Rusiškai: функция
Angliškai: function
Estiškai: función
Lenkiškai: funkcja
Latviškai: funkcija
Lietuviškai: veikti
2013-03-28 22:51:01
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž