Palikti žodžio reikšmė

Palikti - palik|ti, palieka, paliko 1. būti vietoje, neišvykti: Visi išėjo, o aš palikau. sngr.: Jis pasiliko tenai keletą dienų. 2. išsilaikyti, neišnykti: Nedaug jau mano draugų bepaliko. sngr.: Daug jų išmirė, tik du vaikai pasiliko. 3. atsidurti kokioje būklėje: Jis paliko našlys. palikau be niekur nieko. Neik su velniu riešutauti, paliksi be riešutų ir be maišelio (folkloras). prk.: Tiek dirbdamas, gali be rankų palikti (nuvarginti rankas). sngr.: Mergaitė pasiliko be motinos. 4. išlaikyti tokios pat būklės: Palik duris atviras. palikite jį ramybėje. Darbas paliko nepadirbtas. 5. neleisti vykti kartu; nepaimti su savimi: Jie išėjo, o mane paliko. O dviratį ar lauke palikai? 6. aplenkti: Jį pavijo ir paliko. 7. išlaikyti, išsaugoti: Tą veršelį paliksime veislei. sngr.: Pasilikome du triušius. 8. paskirti (mirštant ar išvykstant): paliko jį savo įpėdiniu. 9. pavesti, perleisti (mirštant ar išvykstant): paliko vaikams savo turtą. 10. nustoti būti, gyventi kartu: paliko savo gimtąjį kraštą. Tėvas mirdamas paliko vieną dukterį. 11. padaryti, kad kas atsirastų ir nebeišnyktų: Kieno čia pėdos palikta. prk.: Tie įvykiai paliko gilius pėdsakus. palikėjas, palikėja dkt.
Palik|ti, palieka, ~o
1. būti vietoje, neišvykti: Visi išėjo, o aš ~au.|sngr.: Jis pasiliko tenai keletą dienų.
2. išsilaikyti, neišnykti: Nedaug jau mano draugų bepaliko.|sngr.: Daug jų išmirė, tik du vaikai pasiliko.
3. atsidurti kokioje būklėje: Jis ~o našlys. ~au be niekur nieko. Neik su velniu riešutauti, ~si be riešutų ir be maišelio (flk.) .|prk.: Tiek dirbdamas, gali be rankų p.(nuvarginti rankas).|sngr.: Mergaitė pasiliko be motinos.
4. išlaikyti tokios pat būklės: Palik duris atviras. ~ite jį ramybėje. Darbas ~o nepadirbtas.
5. neleisti vykti kartu;
nepaimti su savimi: Jie išėjo, o mane ~o. O dviratį ar lauke ~ai?
6. aplenkti: Jį pavijo ir ~o.
7. išlaikyti, išsaugoti: Tą veršelį ~sime veislei.|sngr.: Pasilikome du triušius.
8. paskirti (mirštant ar išvykstant): ~o jį savo įpėdiniu.
9. pavesti, perleisti (mirštant ar išvykstant): ~o vaikams savo turtą. 10. nustoti būti, gyventi kartu: ~o savo gimtąjį kraštą. Tėvas mirdamas ~o vieną dukterį. 1
1. padaryti, kad kas atsirastų ir nebeišnyktų: Kieno čia pėdos palikta.|prk.: Tie įvykiai ~o gilius pėdsakus. ~ėjas, ~ėja dkt. (1) ( Šaltinis: tv3.lt )

Žodžio palikti sinonimai

Žodžio palikti sinonimai

Žodis palikti kitomis kalbomis

Rusiškai: оставлять
Angliškai: leave
Estiškai: dejar
Lenkiškai: pozostawiać
Latviškai: atstāt
Lietuviškai: palikti
2013-04-04 21:12:14
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž