Likti žodžio reikšmė

Likti - lik|ti, lieka, liko 1. būti ir toliau toje pat vietoje, neišvykti: Visi išėjo, aš vienas namie likau. Neliko nė gyvos dvasios. Vaikas liko po pamokų. 2. išsilaikyti nesuvartotam: Ar pieno dar liko? liko skieto, liko nyčių, liko ir drikos (apie prastą audėją). 3. išsilaikyti nenukentėjusiam, neišnykti, nežūti: Po kovos jis gyvas liko. Jo pėdsakai čia teliko. Nuo ugnies maža kas lieka. Rugiuose neliko piktžolių. 4. būti ir toliau tokiam pat: Grindys liko neplautos. Svarbiausia liko nepasakyta. 5. patekti į kokią būklę: Likti be pinigų. Sūnus liko našlaitis. Be rankų likti (pajusti didelį rankų nuovargį). 6. nesuskubti eiti su kitais, atsidurti užpakalyje kitų: Vaikas pavargo ir ėmė likti sngr.: Kur tik motina ėjo, ir ji nesiliko. 7. tapti, pasidaryti: Daug negalvok - liks galva kaip arklio (juok.) Kaip silkė likau (sulysau). 8. tekti, reikėti ką daryti: Jam nieko kito neliko, kaip sutikti su visų nuomone. 9. būti dar nesuėjus, nesukakus: Tik savaitė beliko iki švenčių. Kiek man dar liko gyventi? 10. iš anksto nuskirti, lemti: likta žmogui vieną kartą mirti. likimas likimasis.
Lik|ti, lieka, ~o
1. būti ir toliau toje pat vietoje, neišvykti: Visi išėjo, aš vienas namie ~au. Neliko nė gyvos dvasios. Vaikas ~o po pamokų.
2. išsilaikyti nesuvartotam: Ar pieno dar ~o? ~o skieto, ~o nyčių, ~o ir drikos(apie prastą audėją).
3. išsilaikyti nenukentėjusiam, neišnykti, nežūti: Po kovos jis gyvas ~o. Jo pėdsakai čia teliko. Nuo ugnies maža kas lieka. Rugiuose neliko piktžolių.
4. būti ir toliau tokiam pat: Grindys ~o neplautos. Svarbiausia ~o nepasakyta.
5. patekti į kokią būklę: L. be pinigų. Sūnus ~o našlaitis. Be rankų l.(pajusti didelį rankų nuovargį).
6. nesuskubti eiti su kitais, atsidurti užpakalyje kitų: Vaikas pavargo ir ėmė l.|sngr.: Kur tik motina ėjo, ir ji nesiliko.
7. tapti, pasidaryti: Daug negalvok - liks galva kaip arklio (juok.) Kaip silkė ~au(sulysau).
8. tekti, reikėti ką daryti: Jam nieko kito neliko, kaip sutikti su visų nuomone.
9. būti dar nesuėjus, nesukakus: Tik savaitė beliko iki švenčių. Kiek man dar ~o gyventi? 10. iš anksto nuskirti, lemti: ~ta žmogui vieną kartą mirti. ~imas (2) ~imasis (1) ( Šaltinis: tv3.lt )

Žodžio likti sinonimai

Žodžio likti sinonimai

Žodis likti kitomis kalbomis

Rusiškai: остановиться
Angliškai: stay
Estiškai: permanecer
Lenkiškai: pobyt
Latviškai: uzturēties
Lietuviškai: likti
2013-03-28 13:58:17
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž