Griebti žodžio reikšmė

Griebti - grieb|ti, griebia, griebė 1. staiga imti rankomis ar dantimis, čiupti, stverti: Griebti ką už rankos. Šuo griebė man už kojos. griebė kibirą ir išbėgo vandens. sngr.: Skęstantis ir (už) šiaudo griebiasi (folkloras). 2. prk. suimti, apimti: Jį liga griebė (susirgo). 3. kaupti, godžiai pirkti, krautis: Godūs žmonės viską griebia. 4. liesti, siekti: Kelias blogas - rogės žemę griebia. Gilu - dugno negriebiu. 5. prk. skaudinti, gelti: Šaltis griebia už ausų. 6. traukti (iš gilumos, iš vandens): Linus griebti iš markos. 7. imti paviršių: Reikia pieną (grietinę nuo pieno) griebti 8. rugius, kviečius imti nuo pradalgės: Vyrai rugius kirto, moterys iš paskos griebė. 9. imti ką veikti, sukrusti: griebsime pūdymą arti. sngr.: griebiasi mokytis. griebėjas, griebėja dkt. griebimas.
Grieb|ti, ~ia, ~ė
1. staiga imti rankomis ar dantimis, čiupti, stverti: G. ką už rankos. Šuo ~ė man už kojos. ~ė kibirą ir išbėgo vandens.|sngr.: Skęstantis ir (už) šiaudo ~iasi (flk.) .
2. prk. suimti, apimti: Jį liga ~ė(susirgo).
3. kaupti, godžiai pirkti, krautis: Godūs žmonės viską ~ia.
4. liesti, siekti: Kelias blogas - rogės žemę ~ia. Gilu - dugno negriebiu.
5. prk. skaudinti, gelti: Šaltis ~ia už ausų.
6. traukti (iš gilumos, iš vandens): Linus g. iš markos.
7. imti paviršių: Reikia pieną(grietinę nuo pieno)g.
8. rugius, kviečius imti nuo pradalgės: Vyrai rugius kirto, moterys iš paskos ~ė.
9. imti ką veikti, sukrusti: ~sime pūdymą arti.|sngr.: ~iasi mokytis. ~ėjas, ~ėja dkt. (1) ~imas (2) ( Šaltinis: tv3.lt )

Žodžio griebti sinonimai

Žodžio griebti sinonimai

Žodis griebti kitomis kalbomis

Rusiškai: захват
Angliškai: grab
Estiškai: agarrar
Lenkiškai: chwycić
Latviškai: greifers
Lietuviškai: griebti
2013-03-20 03:57:36
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž