šalis žodžio reikšmė

šalis - šal|is, šalies m. 1. šonas: Jam kepurė ant šalies. Į šalis nuėjo lietus. šalyse snigo. Broliai iš šalių jojo. Skrido bitė pro šalį. Padėti darbą į šalį. Per šalį (iš šalies) žiūrint, kitaip atrodo. 2. kraštas, valstybė: Lietuva - žemės ūkio šalis 3. pusė, kryptis: Vyrai nuskubėjo į gaisro šalį. Iš rytų šalelės saulelė tekėjo, o iš vakarėlių debesėliai ėjo (d.). 4. žmogus ar grupė, kuo nors priešinga kitam žmogui ar grupei: Teismas siekė šalis sutaikyti. Drožkite maršą, jau jaunamartės šalis atvažiuoja. Sutarties šalys. Ne pro šalį (pravartu, gerai). Per (pro) šalį (veltui, niekais) eiti. Per (pro) šalį (neteisėtai) gauti.
šal|is, ~ies m. (4)
1. šonas: Jam kepurė ant ~ies. Į ~is nuėjo lietus. ~yse snigo. Broliai iš ~ių jojo. Skrido bitė pro šalį. Padėti darbą į šalį. Per šalį (iš ~ies) žiūrint, kitaip atrodo.
2. kraštas, valstybė: Lietuva - žemės ūkio š.
3. pusė, kryptis: Vyrai nuskubėjo į gaisro šalį. Iš rytų ~elės saulelė tekėjo, o iš vakarėlių debesėliai ėjo (d.) .
4. žmogus ar grupė, kuo nors priešinga kitam žmogui ar grupei: Teismas siekė ~is sutaikyti. Drožkite maršą, jau jaunamartės š. atvažiuoja. Sutarties šalys. Ne pro šalį (pravartu, gerai).Per (pro) šalį (veltui, niekais)eiti. Per (pro) šalį(neteisėtai)gauti ( Šaltinis: tv3.lt )

Žodžio šalis sinonimai

Žodžio šalis sinonimai

Žodis šalis kitomis kalbomis

Rusiškai: партия
Angliškai: party
Estiškai: partido
Lenkiškai: strona
Latviškai: partija
Lietuviškai: šalis
2013-03-16 23:04:38
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž