U žodžiai puslapis 5

ultrafiltras - ultrafiltras [↗ ultra... + ↗ filtras], filtras su labai mažomis akutėmis (augalinė, gyvūninė, sintetinė plėvelė), kuris praleidžia mažus jonus ir molekules, bet sulaiko dideles molekules ir koloidines daleles.
ultrafiltruoti - ultrafiltrúoti [↗ ultrafiltras], košti skystį per ultrafiltrą.
ultragarsas - ultragarsas fiz. garsas, kurio bangų dažnis viršija žmogaus girdos viršutinę ribą.
ultragarsinis - ultragarsin|is, ultragarsinė -> ultragarsas: ultragarsinė diagnostika.
ultragarso - virš į žmogiškąją ausies "girdimumo ribos apie 20.000 Hertz-naudojami bangų ir vibracija naudojant, gaminamas, arba susijusių su ultragarso bangų ar vibracijos dažnį virš į žmogiškąją ausies" girdimumo ribos yra apie 20.000 Hertz-naudojamų bangų dažnį vibracijos b naudojant, pagamintas arba su ultragarso bangų ar vibracijos
ultraizmas - ultraizmas [isp. ultraismo], XX a. 2 dešimtmečio pabaigos ir 3 dešimtmečio ispanų ir Lot. Amerikos tautų literatūrų avangardistinė srovė, kuriai būdinga antimiesčioniškas maištingumas, ryškių, šokiruojančių metaforų, subjektyvių asociacijų vaizdai, siužeto, pasakojimo neigimas.
ultrakonservatyvus - už erdvėje, iš kitos pusės trans-
ultrakonservatorius - pereiti nuo fizinio gyvenimo pasibaigia, perduoti būties nustoja
ultramadingas - labai madingi up-to-data
ultramarinas - ultramarinas mineralinis dažas, paprastai mėlynas.
ultramarino - (1) parengė miltelius Lazuritas (2) panašus pigmentas ruošiamas iš kaolino, sodos pelenai, sieros ir anglies B bet kurį iš kelių susijusių pigmentų ryškiai mėlynos mėlynas pigmentas
ultramikrobai - ultramikròbai [↗ ultra... + ↗ mikrobai], labai maži, paprastu mikroskopu nematomi mikroorganizmai, pvz., virusai.
ultramikroskopas - ultramikroskòpas [↗ ultra... + ↗ mikroskopas], optinis prietaisas mažoms dalelėms aptikti ir stebėti.
ultramodernus - už erdvėje, iš kitos pusės trans-
ultramontanizmas - ultramontanizmas [lot. ultramontanus — už kalnų (už Alpių nuo Prancūzijos ir Vokietijos)], katalikybės kryptis, siekianti neaprėžtos popiežiaus teisės tvarkyti bet kurios katalikiškos valstybės religinius ir pasaulietinius reikalus; atsirado XV a.
ultrasonografija - ultragarso 2
ultratrumpas - kai bangos ilgis yra mažesnis nei 10 metrų
ultravioletinis - įsikūręs už regimojo spektro jos violetinės pabaiga naudojamas spinduliavimo bangos ilgis yra trumpesnis nei matomos šviesos bangos ilgio ir ilgiau nei rentgeno spindulių, susijusių su, gaminti, arba dirba ultravioletinių spindulių
ulusas - ulùsas [< tiurkų k.], ist. mongolų ir totorių klajoklių genčių organizacinis vienetas, turintis savo teritoriją, kar. ir adm. organizaciją; klajoklių stovykla.
ūmai - vyksta arba ateina netikėtai
ūmauti - ūm|auti, ūmauja, ūmavo įst. ūmai ką dirbti, skubėti, karščiuotis: Nėra čia ko ūmauti ūmavimas.
umbra - ruda žemė, kuri yra tamsesnės spalvos nei ochra ir Sienna, nes jos kiekis mangano ir geležies oksidų ir yra labai vertinamas kaip nuolatinis pigmento arba natūraliose arba sudegė valstybės aa vidutinio sunkumo arba tamsiai gelsvai rudos spalvos ba vidutinio rudos
umėdė - ūmėdė bot. trapus valgomas grybas (Russula): Ū. garduolė (R. delica). Žalsvoji ū. (R. virescens). Rausvoji ū. (R. alutacea). Piktoji ū. (R. emetica).
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž