Žodžių uzstatas reikšmės

uzstatas - užstat|as daiktinis ar piniginis įkaitas: Duoti, imti užstatą.
užstatas - užstat|as daiktinis ar piniginis įkaitas: Duoti, imti užstatą.
Astatas - astãtas [gr. astatos — nepastovus], radioaktyvus dirbtinis chem. elementas At. atom. Nr. 85.
pastatas - Pastatas - turintis išorines sienas ir stogą materialinis objektas, sukurtas statybos darbais, naudojant statybos produktus ir yra tvirtai sujungtas su žeme, t.y. statinio konstrukcijos yra įleistos į žemę ar remiasi į žemės paviršių.
uzstatyti - užst|atyti, užstato, užstatė 1. pastatyti, kad būtų kliūtimi, kad užstotų: Langą spinta užstatyti 2. pristatyti pastatų, užimti jais vietą: Tas sklypas jau užstatytas. 3. pastatyti ant viršaus: Namui užstatė dar vieną aukštą. 4. nustatyti, kad veiktų: Laikrodį užstačiau šeštai valandai (kad skambintų). sngr.: Užsistatyk laikrodį, kad nepramiegotum...
sąstatas - sąstatas 1. greta sustatytų daiktų visuma: Traukinio s. 2. ntk. = sudėtis.
reostatas - reostatas tech. prietaisas elektros srovės stiprumui ar įtampai reguliuoti.
antstatas - antstatas kas ant ko yra statoma ar pastatyta: Medinis pastato a.
atestatas - atestatas oficialus tam tikro išsilavinimo ar mokslo vardo pažymėjimas: Vidurinio mokslo a. Profesoriaus, docento a.
apostatas - tas, kuris įsipareigoja atsimesti
kriostatas - kriostãtas [↗ krio... + gr. statos — stovintis], prietaisas pastoviai žemai temperatūrai (mažiau kaip —100 °C) uždaroje ertmėje sukurti.
celostatas - celostãtas [lot. caelum — dangus + gr. statos — stovintis], optinis prietaisas, kuriuo judančio kosm. kūno spinduliai nukreipiami į nejudančio teleskopo objektyvą.
barostatas - barostãtas [↗ baro... + gr. statos — stovintis], įtaisas, palaikantis pastovų slėgį kameroje.
priestatas - priestatas pristatytas pastatas: Fabriko p. Mokyklos p.
girostatas - gyrostabilizer
fotostatas - prietaisas fotografijos kopiją grafinio klausimu, taip pat šiuo prietaisu kopija
aerostatas - skraidymo aparatas su pripildytu lengvesnių už orą dujų apvalkalu.
homeostatas - homeostãtas [↗ homeo... + gr. statos — stovintis], susiorganizuojanti dinaminė sistema, išlaikanti tarp leistinų ribų savo kintamuosius, pvz., temperatūrą, slėgį, kai kinta sistemos parametrai arba išorinės sąlygos.
higrostatas - higrostãtas [↗ higro... + gr. statos — stovintis], prietaisas daiktams laikyti pastovaus drėgnumo (ppr. laboratorijos) sąlygomis.
hidrostatas - hidrostãtas [↗ hidro... + gr. statos — stovintis, nejudamas], povandeninis aparatas, nuleidžiamas lynu iš laivo tyrimams ir darbams po vandeniu.
termostatas - termostatas tech. prietaisas pastoviai ertmės temperatūrai palaikyti.
heliostatas - priemonė susideda iš veidrodis montuojamas ant ašies persikėlė prisukamas Sunbeam nuolat atsispindi viena kryptimi
Siderostatas - siderostãtas [lot. sidera — žvaigždės + gr. statos— stovintis, nejudantis], astr. prietaisas su plokščiu veidrodžiu, kuris judančio šviesulio spindulius nukreipia į nejudantį teleskopą.
stratostatas - stratostatas laisvasis (nepririšamas) stratosferos aerostatas.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž