Žodžių perone reikšmės

šeivikaulio - išorinis ir paprastai yra mažesnis iš dviejų užpakalinių arba apatinių galūnių stuburinių gyvūnų žiogelis užsegimas panašus naudojami ypač senovės graikai ir romėnai tarp kelio ir kulkšnies kaulų
peronas - peronas geležinkelio stoties aikštelė, prie kurios sustoja traukiniai.
peroksidai - peroksidai [lot. per — per, kiaurai, pervirš + ↗ oksidai], chem. junginiai, turintys grupę —O—O—, pvz., vandenilio peroksidas H2O2.
perorganizuoti - perdaryti, peržiūrėti renovuoti, rekonstruoti
peroksidas - peroksidas chem. labiausiai oksidavusio elemento forma: Vandenilio p. Cinko p.
čičeronė - vadovas, kuris vykdo sightseers globėją, kuratorius
perorganizavimas - aktas ar procesas pertvarkydamas reorganizuojama būklę; ypač finansų rekonstrukcija verslo susirūpinimą
peroksidazė - peroksidãzė, fermentas, kurio veikimui būtinas vandenilio peroksidas arba org. peroksidai.
vakaronė - vakaronė 1. vakaro pasilinksminimas. 2. etnogr. ėjimas vakarais panamiui bendrai dirbti savo darbo (verpti, megzti, plunksnų plėšyti ir pan.).
peroksosulfatai - peroksosulfãtai ↗ persulfatai.
izochronė - izochrònė [↗ izo... + ↗ chroninis], mat. kreivė, kuria juda materialus taškas taip, kad nueitų kelio tarpų per lygius laiko tarpus projekcijos į vertikalią tiesę yra lygios, pvz., cikloidė yra Δ.
tautochronė - tautochrònė [gr. tauto — tas pats + chronos — laikas], fiz. svorio veikiamo materialaus taško svyravimo trajektorija, kai svyravimo trukmė nepriklauso nuo amplitudės.
brachistochronė - brachistochronà [gr. brachistos — trumpiausias + chronos— laikas], mat. trumpiausio kritimo kreivė, kuria svorio veikiamas materialus taškas, slinkdamas be trinties, greičiausiai nuslenka iš viršutinio taško į apatinį.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž