Žodžių etopija reikšmės

entropija - į nepasiekiama energijos yra uždaroje termodinaminių sistemos, kad yra taip pat paprastai laikomas sistemos sutrikimas matas matas, sistemos valstybės nuosavybė, ir kad skiriasi tiesiogiai su bet kokio grįžtamojo pokyčių termiškai sistemoje ir atvirkščiai sistemos temperatūra; plačiai sistemos materijos ir energijos visatoje skilimo iki galutinio būklės inertini...
utopija - utopija neįvykdoma, nereali svajonė, fantazija: Socialinėu.
ametropija - ametròpija [gr. ametros — neatitinkantis + ops (kilm. opos) —regėjimas], akies refrakcijos yda — akies optinės ašies ilgis neatitinka akies refrakcinės gebos (spinduliai nesusikerta tinklainėje).
Etiopija - senovės šalis NE Afrika ribojasi su Raudonosios jūros ir pratęsiantį S Egiptas N (dabartinis) Etiopijoje ar istoriškai "
kopija - kopija 1. tikslus originalo nuorašas: Rankraščio k. 2. tiksliai iš originalo padarytas dailės kūrinys ar kitas daiktas: Paveikslo k.
Alelotropija - alelotròpija [allēlo + gr. tropē — pasikeitimas], dinaminė izomerija — chem. junginio gebėjimas pereiti iš vienos formos į kitą.
astenopija - astenòpija [gr. asthenēs — silpnas + ōps (kilm. ōpos) — akis], regėjimo silpnumas.
alotropija - alotròpija [allos + gr. tropē — pasikeitimas], kai kurių chem. elementų savybė priklausomai nuo slėgio ir temperatūros būti kelių būsenų ar formų, pvz., sieros kristalai gali būti monoklininės ir rombinės sistemos.
miopija - būklė, kai vaizdinę dėmesio priešais akies tinklainę, ypač su trūkumais tolimus objektus trūksta įžvalgumo ar įžvalgos siaurą požiūrį kažkas trūksta vizijos
fotokopija - paprastai spausdintos medžiagos kopija su procesu, kuriame vaizdas formuojamas šviesos poveikį, paprastai dėl elektriškai įkrautas paviršiaus
autoskopija - autoskòpija [↗ auto.. + ↗ ...skopija], 1. gerklų ir žemiau esančių kvėpavimo takų apžiūra; 2. savęs apžiūra; 3. haliucinacija — savęs vaidenimasis.
Apantropija - apantròpija [gr. apanthrōpia — bjaurėjimasis žmonėmis], med.: 1. liguista bendravimo su žmonėmis baimė; 2. bjaurėjimasis vyrais, kitaip ↗ apandrija.
antiutopija - antiutòpija [↗ anti... + ↗ utopija], lit. žanras, utopijos parodija—kūrinys, satyriškai, kritiškai vaizduojantis gyvenamo meto neigiamas visuomenės raidos tendencijas, parodantis pavojingus blogybių plėtotės padarinius arba išjuokiantis nepagrįstas, utopines geresnės ateities svajones.
spektroskopija - , procesas ar metodas naudojant spektroskopas arba spektrometras gamybos ir spektrų tyrimas gamyba ir B spektrų tyrimas naudojate spektroskopas arba spektrometras fizikos, kad procesas ar metodas susijęs su dalelių ir spindulių sąveikos tarp teorijos ir aiškinimo (kaip elektromagnetinis spinduliavimas)
presbiopija - vizualiai sąlyga, kuri tampa akivaizdu, ypač vidutinio amžiaus, ir akies lęšiuko elastingumo praradimas sukelia, trūkumais apgyvendinimą ir nesugebama sutelkti smarkiai netoli vizija
rentgenoskopija - rentgenoskopija peršvietimas rentgeno spinduliais, ekrane gaunamo vaizdo tyrimas.
Anizotropija - anizotròpija [gr. anisos — nelygus + tropos — kryptis; savybė]: 1. fiz. vienalyčių medžiagų, daugiausia kristalų, fiz. savybių (mechaninių, šiluminių, elektrinių, magnetinių, optinių), t. p. gyvūnų ir augalų audinių savybių nevienodumas skirtingomis kryptimis, pvz., žėručio plokštelė skyla į plonus lapelius tik išilgai tam tikros plokštumos; 2. ne...
mizantropija - mizantropija neapykanta žmonėms; šalinimasis nuo jų.
filantropija - labdarybė — privatus vargšų šelpimas, rėmimas.
diplopija - regėjimo sutrikimas, kai du vaizdus į vieną objektą yra vertinamas (kaip iš nevienodai veiksmų akių raumenys) vadinamas taip pat dvejinimasis
ambliopija - ambliòpija [gr. amblyōpia — silpnaregystė], regėjimo nusilpimas dėl funkcinių regėjimo analizatoriaus sutrikimų, kai akyje nėra objektyvių pakitimų.
daktiloskopija - daktiloskopija delno ir pirštų rašto tyrimas.
astrospektroskopija - astrospektroskòpija [↗ astro... + ↗ spektroskopija], mokslas, tiriantis kosm. kūnų elektromagn. spinduliavimo spektrus.
amnioskopija - amnioskòpija [↗ amnio(nas) + ↗ ...skopija], vaisiaus vandenų apžiūrėjimas amnioskopu pro gimdos kaklelio kanalą.
mikroskopija - mikroskopija tyrimas mikroskopu.
laparoskopija - apžiūra pilvo yra laparoscope (kaip kiaušintakių perrišimas ar tulžies pūslės pašalinimo operacija), kuriame dalyvavo Laparoskopija apžiūrėjus pilvo viduje yra laparoscope vadinamas peritoneoscopy operacija (kaip kiaušintakių perrišimas ar tulžies pūslės pašalinimo) įtraukiant laparoskopija
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž