Žodžių arsenas reikšmės

arsenas - arsenas chem. įvairių atmainų ir spalvų elementas (pilkasis, geltonasis, juodasis), kurio junginiai nuodingi (As).
arsenikas - arsenikas arseno oksidas, labai nuodinga medžiaga.
arsenalas - arsenalas 1. ginklų, amunicijos sandėlis. 2. prk. visos turimos veikimo priemonės, sugebėjimai. 3. senoviškai įmonė, kurioje gaminami ir taisomi ginklai.
senas - sen|as, sena 1. turintis daug amžiaus; priešingai jaunas: Senas žmogus. Jis atrodo senas Senas braška, o jaunas lūžta (folkloras). Jis visai senutis, senutėlis, senučiukas. 2. jau kuris laikas esantis; priešingai naujas 1: Senas pažįstamas, draugas. sena skola. sena meilė. Senas tarnautojas. Tebegalioja senasis susitarimas. 3. ilgai vartotas, palaikis: Senas drabu...
arseno - trivalentė ir penkiavalentis nemetalas nuodingas elementas, kuris yra visuotinai metalo plieno pilka, kristalinių, ir trapūs, ir yra naudojamas ypač medienos antiseptikai, lydinių, ir puslaidininkiai - žr elementų lentelę nuodingas trioksidas As2O3 arba As4O6 arseno naudojamas ypač kaip insekticidas ar piktžolių žudikas taip pat paragino arsenas
Skansenas - skánsenas [pagal etn. muziejaus Stokholme Skanseno (Skansen) parke pavadinimą], etnografinis kraštotyros muziejus po atviru dangumi; jame eksponuojami tam tikro regiono liaudies statybos paminklai, namų apyvokos daiktai, padargai.
Proksenas - pròksenas [gr. proksenos — šeimininkas], sen. Graikijoje — pilietis, įsipareigojęs rūpintis atvykėliais iš kt. polio, ginti jų interesus.
arsenitai - arsenitai, arsenitinės rūgšties druskos.
arsenatai - arsenãtai, arseno rūgšties druskos.
arseninis - , susiję su,, kurių sudėtyje yra arba sukelia arseno
dusenas - dusènas, ankstyvoji obelis Malus pumila var. praecox;obels rūšis, naud. kaip poskiepis vidutinio augimo stiprumo medžiams gaut.
piroksenas - vulkaninės kilmės-roko formavimo silikatinių mineralų, kuriuose yra kalcio, natrio, magnio, geležies arba aliuminio grupės, paprastai pasireiškia trumpais prizminių kristalai ar masyviu pavidalu, dažnai yra laminuoti, ir spalva gali būti nuo baltos iki tamsiai žalia ar juoda
nesenas - , paskutiniu metu atėjo į egzistavimą nauja, šviežia b arba susijusių su seniai didžioji holoceno
arsenopiritas - arsenopiritas [↗ arsenas + ↗ piritas], mineralas, geležies ir arseno sulfidas FeAsS, kartais su aukso priemaiša; svarbiausia žaliava arsenui ir jo junginiams gauti.
Poliksenas - poliksènas [↗ poli... + xenos — svetimas; turi daug priemaišų], labiausiai gamtoje paplitęs platinos grupės mineralas, turintis geležies (4—11%), iridžio, paladžio, rodžio, vario, nikelio priemaišų; platinos rūda; geležingoji platina.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž