Žodžių Zusinas reikšmės

fuksinas - dažų, kad yra gaminamas anilino ir toluidinai mišinio oksidacijos ir duoda puikus melsvai raudona
auksinas - auksinas 1. auksinė, vėliau sidabrinė senovės Lietuvos moneta: Raudonasis a. (32 grašiai). Lenkiškasis a. (30 grašių). 2. 9-1922 m. Lietuvos popierinis pinigas, lygus Vokietijos markei.
arsinas - arsinas, arseno ir vandenilio junginys; nuodingos dujos.
zasinas - žąsin|as žąsų patinas: Gausi iš žąsino avižų (ironiškai nieko negausi). Susikalba kaip kiaulė su žąsinu (folkloras). Kur žąsinėlis, ten ir žąselės (folkloras).
uosynas - uosynas uosių miškas.
toksinas - toksinas gamtiniai nuodai.
pepsinas - pepsinas fiziol. skrandžio sulčių fermentas, skaidantis baltymus.
abisinas - bet vidutinių lieknas afrikiečių kilmės naminių kačių veislės trumpą paprastai rusvos plaukų pažymėta varnele su tamsesnės spalvos juostas
žąsinas - žąsin|as žąsų patinas: Gausi iš žąsino avižų (ironiškai nieko negausi). Susikalba kaip kiaulė su žąsinu (folkloras). Kur žąsinėlis, ten ir žąselės (folkloras).
tripsinas - , nesikristalizuojantis proteolitinis fermentas, kuris skiriasi nuo pepsino keliais būdais (aktyviausiai silpnai šarminėje terpėje ir taip pat hidrolizuojant esterių amidai), kuris yra gaminamas ir kasos sulčių išsiskiria į neaktyvių trypsinogen ir aktyvuota žarna palyginti Chimotripsinas iš kasos sultys skiriasi nuo pankreatinas, KURIOSE DAUGIAUSIA YRA proteolitini...
mokasinas - aa minkšta oda heelless batų arba įkrovos vienintelis išvedė pėdos pusių ir daugiau pirštų, kur ji jungiasi su raukšlėtas siūlės U-formos gabalas, gulintis ant pėdos ba reguliariai batų, apie Priekinė dalis siūlės Priekinės batviršių dalys imituojantis tam Moccasin vandens Moccasin ba gyvatė siūlės (kaip genties natrix), panašaus į vandens Moccasin van...
apelsinas - apelsinas bot. rūtinių šeimos šiltųjų kraštų vaismedis, vedantis oranžinius sultingus, saldžius ar saldžiarūgščius vaisius (Citrus sinensis); jo vaisius.
magnesinas - magnesin‖as [↗ magne(tas) + ↗ sin(chroninis)], bekontaktis keitiklis, verčiantis kampo pokytį el. dydžiu arba el. dydį kampo pokyčiu, pvz., dviem vienodais ~o ir ryšio laidais perduodami matavimo prietaisų parodymai.
Garansinas - garansinas [pranc. garancine], org. junginių mišinys, gaunamas iš dažinės raudės; dažai.
tiroksinas - , kurių sudėtyje yra jodo hormonas C15H11I4NO4, kad yra amino rūgštis, gaminamas skydliaukės tiroglobuliną skilimo produktas, padidina medžiagų apykaitą, ir yra naudojami gydyti skydliaukės veiklos sutrikimai
klavesinas - klavesinas muz. klavišinis instrumentas, kurio stygas užgauna plunksnos.
heteroauksinas - heteroauksinas [↗ hetero... + ↗ auksinas], indolilacto rūgštis C10H9O2N — augalų augimą skatinanti medžiaga.
anatoksinas - anatoksinas [gr. ana — panašiai kaip + ↗ toksinai], imunogeninė medžiaga, gaunama, panaikinus arba labai susilpninus kai kurių biol. kilmės nuodų kenksmingumą; vart. žmonėms skiepyti, antitoksiniams serumams gauti (imunizuojami arkliai).
Viskonsinas - upių 430 mylių (692 km) CEN Viskonsinas teka S
piridoksinas - piridoksinas [↗ piridinas], vitaminas B6.
digitoksinas - digitoksinas [lot. digitalis — rusmenė + ↗ toksinai], vaistas, rusmenės (Digitalis) lapų glikozidas; vart. lėtiniam širdies nepakankamumui gydyti.
vaisynas - vaisynas 1. bot. sudėtinis vaisius, sudarytas iš daugelio smulkių vaisiukų. 2. žr. augynas.
teisynas - teisynas istor. įstatymų rinkinys, kodeksas: Kazimiero t.
kemsynas - kemsynas, kemsynė šlapia kemsuota vieta.
garsynas - Kiekviena kalba turi savo garsų sistemą - fonetinę garsų sistemą. Raidžių skaičius abėcėlėje neatitinka garsų skaičiaus, pvz. raidė p atitinka du garsus - kietai tariamą p ir minkštai tariamą p. Garsynas yra konkrečiai kalbai surinkta struktūrizuota garso įrašų aibė, kurioje kiekvienas garso įrašas turi atitikmenį tekstu (transkripciją fonemomis, skie...
balsynas - balsynas lingv. balsių visuma.
antitoksinas - antikūnas, kuris gali neutralizuoti konkretų toksiną (kaip konkrečios ligos sukėlėjas), kuris stimuliuoja gamybą organizme ir yra gaminamas medicininės paskirties gyvūnų toksino injekcijos ar anatoksinu gautas serumas yra naudojamas neutralizuoti toksino kitiems asmenims, taip pat antiserumo, kurių sudėtyje yra antitoxins
sanasynas - sąnašynas geol. purių uolienų nuotrupų santalka, paprastai turinti vertingų medžiagų.
debesynas - debesynas debesų grupė, debesys.
chimotripsinas - chimotripsinas [gr. chymos — sultys + ↗ tripsinas], hidrolazių klasės fermentas, skaidantis žarnyne maisto baltymus iki peptidų; gerai tirpsta vandenyje ir valgomosios druskos tirpale.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž