Žodžių Sumuliacija reikšmės

kumuliacija - rinkti ir sukaupti sujungti į vieną krūvą, sukurti papildomas naujomis medžiagomis
akumuliacija - akumuliacija kaupimas (is), su (si) kaupimas (ppr. energijos).
emuliacija - pasenęs ambicingas ar pavydus konkurencija siekis arba siekti lygių arba "Excel" kitų (kaip pasiekti) imitacija b naudojimo ar metodas naudojant emuliatorius
simuliacija - simuliacija melagingas vaizdavimas, siekiant suklaidinti, apgauti, apsimetimas: Ligos s.
moduliacija - moduliacija 1. muz. tonacijos ar dermės pakeitimas. 2. fiz., tech. proceso pobūdžio ar parametrų keitimas: Šviesos virpesių m. Greičio m.
anuliacija - anuliãcija [↗ anuliuoti], vienašališkas akto, sutarties arba kokių teisių panaikinimas, paskelbimas negaliojančiais.
ovuliacija - ar sukurta gerai apgalvota kiaušinėlio išleidimas iš kiaušidės
disimuliacija - disimuliãcija [lot. dissimulatio — slėpimas], med. tyčinis savo ligos arba jos požymių slėpimas.
Demoduliacija - demoduliãcija [↗ de... + ↗ moduliacija] ↗ detekcija.
manipuliacija - manipuliacija 1. miklūs, tikslūs, sudėtingi darbo judesiai rankomis. 2. cirko triukas rankomis. 3. prk. pokštas; šunybė; suktybė. 4. manipuliatoriaus veiksmas.
populiacija - populiacija biol. vienos rūšies individų grupė, turinti savitą gana pastovų genų fondą ir galinti savarankiškai egzistuoti.
kopuliacija - kopuliãcija vienaląsčių gyvūnų lytinis procesas – jų susiliejimas:Ketvirtasis ląstelių susidarymo būdas vyksta jų susiliejimo, arba kopuliacijos, keliu
spekuliacija - spekuliacija 1. prekyba, kuria siekiama lengvai pasipelnyti; draudžiamas prekių supirkinėjimas ir jų pardavinėjimas didesnėmis kainomis. 2. biržos operacijos - įvairių vertybių supirkinėjimas ir pardavinėjimas, norint gauti kurso skirtumą. 3. fil. abstraktus protavimas, nesiejamas su praktika ir patyrimu.
koaguliacija - sukelti tampa klampus ar tirštinti surinkti į vientisą masė stingti, krešulys arba suformuoti į mase arba grupės
kalkuliacija - kalkuliacija 1. prekių, produktų kainos, išlaidų dydžio ir pan. apskaičiavimas. 2. ūkinės apskaitos sritis, kuri nustato įmonės gamybos, valdymo ir apyvartos išlaidas.
granuliacija - granuliãcija 1. granuliavimas.2. jaunas jungiamasis audinys (dažnai grūduotu paviršiumi), susidarantis gyjant žaizdoms.3. pro teleskopą matomas Saulės grūduotumas.
ejakuliacija - , neišliejant aktas, ypač staiga iškrovimas iš ortakio kažką skysčio ejaculated; ypač trumpas staigus emocinis ištarimas
cirkuliacija - cirkuliacija 1. skysčių ar dujų apytaka: Atmosferos c. 2. ekon. apyvarta: Prekių c. Pinigų c. Kapitalo c.
autoreguliacija - autoreguliãcija [↗ auto... + ↗ reguliacija], biol. organizmų sugebėjimas grįžti į normalią būseną po vystymosi ir fiziologinių funkcijų sutrikimo.
imatrikuliacija - imatrikuliacija įrašymas į studentų sąrašus.
kapituliacija - kapituliacija 1. kar. karo veiksmų nutraukimas ir pasidavimas nugalėtojų malonei. 2. prk. visiškas su tikimas su kito nuomone, nusileidimas.
depopuliacija - pasenęs išdraskyti labai sumažinti gyventojų
artikuliacija - artikuliacija lingv. kalbos padargų veikimas, tariant garsus.
trianguliacija - trianguliacija 1. mat. trigonometrinis kampų ir plotų apskaičiavimas. 2. geodezinis padėties radimas sudarant trikampius.
stranguliacija - veiksmas arba procesas smaugimas ar strangulating smaugia arba užveržiamos narėje; ypač per didelis ar patologinių kūno kraujagyslę ar žarnyno kilpa vamzdžio susiaurėjimas arba suspaudimas, kad nutraukia savo gebėjimo veikti kaip perėjimas veiksmų ar procesas smaugimas ar strangulating smaugia arba užveržiamos narėje; ypač per didelis ar patologinių kūno mėg...
konfabuliacija - Psichikos sutrikimas, kai žmogus pasakoja nebūtus dalykus.
gestikuliacija - gestikuliacija gestų vartojimas.
deartikuliacija - deartikuliãcija [↗ de... + lot. articulus — sąnarys], sąnario pašalinimas.
rekapituliacija - glausta santrauka hipotetinis įvykis individualaus organizmo vystymosi vienas po kito einančiais etapais panašių protėvių tipų serija, iš kurios ji nusileido, kad individo ontogenezė retraces, trečiojo skirsnio sonatos formos savo grupės filogenijos
dezartikuliacija - dezartikuliãcija [↗ dez... + lot. articulus — sąnarys], sąnario pašalinimas, kitaip ↗ deartikuliacija.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž