Žodžių Prievarta reikšmės

prievarta - prievart|a jėgos vartojimas, vertimas ką daryti: Iš prievartos darbo nėra naudos. prievarta (per prievartą) atimti, išreikalauti. Administracinė, teisminė, valstybinė prievarta Ekonominė prievarta prievartos priemonės.
prievartauti - prievart|auti, prievartauja, prievartavo vartoti prievartą, versti ką daryti: Kam tu jį prievartauji gerti vaistus - tegul negeria, jei nenori pasveikti. Prievartauti moterį. prk.: Prievartauti sąžinę. prievartautojas prievartautoja dkt. prievartavimas : prievartavimas duoti kyšį. Turto prievartavimas.
prievarža - prievarža priveržiamoji kartelė.
prievartus - prievart|us, prievarti (3 a, 4) linkęs vartoti prievartą: Prievartus žmogus.
prievartos - b įsitempimas fizinės jėgos, kad būtų sužeisti ar išnaudojimas (kaip karo vykdomai neteisėtai patekti į namą) smurtinį elgesį arba procedūros sužalojimais arba tarsi iškraipymo, pažeidimų arba išniekinimą pasipiktinimą pvz., intensyvus, audringa, ar pasiutęs ir dažnai destruktyvus veiksmas ar jėga
prievartis - prievartis anat. skrandžio susiaurėjimas prie dvylikapirštės žarnos (pylorus).
prievartavimas - prievartãvimas. → prievartauti: 1. Jau praėjo žiaurumai, naikinimas, plėšimai ir prievartavimas. 2. Nuteistuosius už moterų prievartavimą pakaria. išprievartãvimas. → išprievartauti: 1. Kas išliko gyvas, turėjo ginti savo žodį ir širdį nuo fašistinio išprievartavimo. 2. Žudiko niekšiškumą parodė dar ir mergaičių išprievartavimas.
prievartinis - prievartin|is, prievartinė -> prievarta: Prievartinis valdžios pakeitimas.
prievartautojas - , archajiškas areštuoti ir paimti jėga B grobti įsipareigoti rapsų oszukujecie arba despoiling arba ištrėmimo asmenį jėga neteisėtoje seksualinėje veikloje ir paprastai lytinis aktas teisės aktu ar egzempliorių atliekami prievarta arba pagal žalos grėsmę prieš nukentėjusiojo valią paprastai moterų ar su asmeniu, kuris yra po tam tikro amžiaus ar neveiksnaus...
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž