Žodžių Pompa reikšmės

pompa - pomp|a išviršinis, dirbtinis iškilmingumas: Su pompa sutiko 2 pompa vandens ar oro siurblys: Dviračio, mašinos pompa Gaistrinė pompa.
Pomponas - pompònas [pranc. pompon], šilkinis, vilnonis ar kitoks minkštas rutuliukas, vart. moteriškiems ir vaikiškiems galvos apdangalams, suknelėms, bateliams puošti.
Pompelmusas - pòmpelmusas [ol. pompelmoes] ↗ greipfrutas.
atotampa - atotampa 1. virvė, jungianti ratų priešakį su pasturgaliu, vežant kartis, rąstus. 2. viela, į kurią nors pusę tempianti stulpą, kad jis tvirčiau laikytųsi.
simpa - sìmpa [< jap.], jap. teatro rūšis; vaidinimuose siejami kabukio ir šiuolaikinio europiečių teatro elementai; atsirado XIX a. pab.
pampa - pámpa [isp. < kečujų k. lygus], P. Amerikos (daugiausia Argentinos) subtropinė augalija; ja apaugę plotai; ekologija ir struktūra panaši į Eurazijos stepių.
Kampa - kámpa [portug. campos — lygumos], augalijos tipas — varpinių šeimos šiurkščių tankiakerių žolių bendrijos be medžių arba su pavieniais neaukštais medžiais ir krūmais; būdinga Brazilijos kalnynams.
timpa - timp|a 1. guminė juostelė, žarnelė, raištelis: Kepurė su timpa. 2. mažos šakelės su pririšta prie abiejų galų guma akmenukams laidyti (vaikų žaislas).
rampa - ramp|a barjeras su lempomis iš priekio apšviesti scenai; šviestuvai, esantys už to barjero: rampos šviesoje. Išvysti rampos šviesą (veikalui būti pastatytam teatre).
lempa - lemp|a 1. šviečiamasis, švitinamasis ar šildomasis prietaisas: Žibalinė lempa dega. Stalo lempa Elektros lemputė. Litavimo lempa Kvarco lempa 2. tech. elektros prietaisas radijo signalams gauti, siųsti, priimti, stiprinti: Radijo (elektroninė) lempa Stiprinimo lempa lepti, lempa, lepo darytis lepiam, išlepusiam: Nieko nedirbdamas, žmogus greitai lempa.
Pomologas - pomològas, pomologijos žinovas; mokytas sodininkas.
autotampa - dažnai kapitalizuotos groteskas atvaizdas Guy Fawkes tradiciškai rodomas ir sudegino Anglijoje Guy Fawkes diena daugiausia britų groteskiška išvaizda asmuo vyras, kolegos b, naudojamas daugiskaitos asmuo kreiptis į grupės narių, nepriklausomai nuo lyties,
pomada - pomada kvapus kosmetinis tepalas.
klampa - klampà liūnas, raistas, klampynė:Klampõs – liki kelių Kokia čia klampà (giliai klimpsta) tarpvartė, to[je] bagno[je]
pompastika - pompastika ko nors rengimas, darymas su pompa.
patimpa - pavasarį į į oro šuolis, ypač į pavasarį į žemę ar kitų netauriųjų pagal į raumenų veiksmų pėdų ir kojų b greitai pasitraukti arba savo noru pradėti c, kad judėti virš yra padėtyje užima priešininko gabalas stalo žaidimas dažnai taip užfiksuoti gabalas d pasitikrinti vertikalių arba šoninių poslinkis dėl netinkamo suderinti filmo projektorius mec...
įtampa - įtamp|a 1. įtempimas, jėgų ir dėmesio sutelkimas dirbant: Dirbau naktimis, gal iš tos didelės įtampos ir akis ėmė skaudėti. 2. med. organizmo kovos su kenksmingais veiksniais būklė. 3. fiz. elektrinio lauko darbas, reikalingas krūviui pernešti: Tinklo įtampa Aukštoji, žemoji įtampa.
pomegiai - mažas Senojo pasaulio sakalas (Falco subbuteo), tamsiai mėlynos, kas išdėstyta pirmiau, ir balta toliau su tamsiai sluoksniais ant krūtinės
pompastiškas - pompastišk|as, pompastiška dirbtinai iškilmingas, prašmatnus, prabangus. pompastiškai prv. pompastiškumas.
pompastiškai - pernelyg padidėjusi arba puošnus
pomidorai - paprastai didelis apvalinama paprastai yra raudonos arba geltonos spalvos Mėsingas uogų žolė (gentis Lycopersicon) Bulvinių šeimos gimtoji į Pietų Amerikos augalas, kuris gamina pomidorus, ypač vienas (Lycopersicon esculentum syn L. lycopersicum), kuri yra plačiai auginamas kaip konkurso daugiamečiai valgomųjų vaisių per metus
santrumpa - santrumpa sudėtinio pavadinimo ar pastovaus žodžių junginio sutrumpinimas: Raidinė, skiemeninė, mišrioji s.
pomidoras - pomidoras bot. bulvinių šeimos daržo augalas, vedantis raudonus mėsingus, sultingus vaisius (Lycopersicon); jo vaisius.
pompastiškumas - aa butaforija pretenzingumas b pretenzijomis ekranas rodo, paroda, ypač parengti spalvinga paroda ar spektaklis dažnai muzikos, kuri sudaro serija gyvų paveikslų, laisvai vieningą dramos ar procesijoje paprastai plūdės spindesys 1
pomologija - pomològija. vaismedžių ir uogakrūmių veislių mokslas. .
pomiskis - pomiškis miško atžalynas tarp didelių medžių, krūmai miške: Ąžuolynas su lazdynų pomiškiu.
pomėgis - pomėg|is 1. malonumas: Ieškoti pomėgių. Dirba tik dėl pomėgio. 2. pamėgimas, polinkis ką daryti: Kolekcionavimo pomėgis Pomėgis skaityti.
pomiškis - pomiškis miško atžalynas tarp didelių medžių, krūmai miške: Ąžuolynas su lazdynų pomiškiu.
pomirtinis - pomirtin|is, pomirtinė 1. likęs po mirties: Pomirtinis palikimas. 2. bažn. esantis po žmogaus mirties, antgamtinis: Pomirtinis gyvenimas.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž