Žodžių Poezija reikšmės

poezija - poezij|a 1. eiliuota meninė kūryba: Lyrinė poezija Epinė poezija 2. vaizdingo minčių reiškimo menas: Jo kalba buvo kupina poezijos. 3. eiliuotų kūrinių visuma: Maironio poezija Lietuvių poezijos antologija. Pasaulinė poezija 4. prk. gražumas, žavumas: Pavasario rytmečio poezija.
Polinezija - CEN salos
Rodezija - regionas CEN S Afrika Susideda Zambija
kohezija - sulimpa sandariai veiksmas ar būsena, ypač vienybė
geodezija - geodezija žemės matavimo mokslas.
Indonezija - šalis Pietryčių Azija Malajų salyno sudėtyje Sumatra, Java, S
frezija - bet kokios genties (Freesia) Kvapnioji Afrikos žolės rainelės šeimos paprastai, raudona, rožinė, balta arba geltona gėlės
erezija - erezija 1. tikėjimas, nesutinkantis su viešpataujančios religijos dogmomis, klaidatikystė. 2. prk. nukrypimas nuo įprastų, pripažįstamų pažiūrų.
eklezija - eklèzija [gr. ekklēsia], sen. Graikijos poliuose — tautos susirinkimas; vergovinės demokratijos klestėjimo laikotarpiu, pvz., Atėnuose, tapo aukščiausiuoju valdžios organu.
atrezija - atrèzija [↗ a... + gr. tresis — anga], vamzdinio organo spindžio arba natūralios angos nebuvimas (vystymosi anomalija) arba užakimas, pvz., dėl traumos.
Silezija - regionas El CEN Europa slėnio viršutinėje Oderio, kuris ribojasi su Sudetai, anksčiau daugiausia Vokietijoje, dabar daugiausia E Čekijoje
Mikronezija - W Ramiojo vandenyno E Filipinų salos
amnezija - atminties, nes paprastai smegenų traumų praradimas, šokas, nuovargis, represijos, arba liga savo atminties spraga selektyvus vaizdu arba ignoruoja įvykių ar aktų, kad yra ne palankus ar naudinga savo tikslu ar pozicijos nuostolio atminties kartais įskaitant į atmintį iš anestezijos sukeltas smegenų traumą, šoko, nuovargis, represijos, arba ligos ar kartais dėl asm...
adhezija - pastovus arba firma areštas laikymasis veiksmas ar būsena pluoštinės audinių iš uždegiminio proceso prilipęs nenormalus sąjungą atskirų audinių paviršių, taip pat naujai suformuota, vienijanti audinių susitarimas prisijungti
diecezija - diecèzija [lot. dioecesis < gr. dioikēsis — sritis, valda]: 1. sen. Romoje — adm. vienetas; 2. vyskupija — katalikų bažnyčios adm. sritis.
Akinezija - akinèzija [gr. akinēsia — nejudamumas], nejudrumas, nesugebėjimas judėti dėl paralyžiaus, sąnarių ir kt. ligų.
magnezija - magnezija chem. magnio viendeginis.
aerogeodezija - aerogeodèzija [↗ aero...+ ↗ geodezija] ↗ aerofototopografija.
Melanezija - Australijos Ramiojo vandenyno šiaurės rytų salos
anestezija - anestezija med. jautrumo nuslopinimas vaistais.
analgezija - nejauta skausmas be sąmonės netekimo
diskinezija - diskinèzija [gr. dyskinēsia — judėjimo sutrikimas], organų ir kūno dalių judesių (daugiausia savaiminių) sutrikimas, pvz., tulžies takų, žarnyno Δ.
kinestezija - tarpininkaujant receptorių, esančių raumenų, sausgyslių ir sąnarių, ir skatino kūno judesius ir įtampos jausmą, taip pat jutimo patirtį, kilęs iš šia prasme
bradikinezija - bradikinèzija [bradys gr. kinēsis — judėjimas], judesių sulėtėjimas dėl ekstrapiramidinės nervų sistemos pažeidimo.
hiperkinezija - hiperkinezija
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž