Žodžių Babelis reikšmės

tabelis - tabelis buvimo darbe apskaitos lentelė.
kabelis - kabelis 1. vąšiukas, kabliukas. 2. spaustukas padžiautiems skalbiniams prikabinti prie virvės 2 kabelis 1. plieninis lynas arba trosas. 2. tech. storas laidas, izoliuotas nuo visokio poveikio: Antenos k. Šarvuotasis k. Požeminis, povandeninis k.
obelis - obel|is, obelies (obels), obelų m. bot. erškėtinių šeimos vaismedis (Malus): Laukinė obelis Vasarinė, žieminė obelis Tą šaltąją žiemą iššalo visos obelys. Kiškiai apgraužė saldinę obelaitę. Obuolys nuo obelies toli nesirita (folkloras). Žilas kaip žydinti obelis.
Abelis - Adomo ir Ievos sūnus nužudė jo brolis Kainas
štabelis - štabelis žr. rietuvė.
parabelis - parabelis greitai šaudantis pistoletas.
nobelis - nobelis chem. radioaktyvusis, greitai skylantis elementas (No).
kubelis - Val plytos ar plytų patogu dydžio vienetas statybos arba grindinio medžiagos paprastai yra stačiakampio formos ir apie 21/4 × 33/4 × 8 colių (57 × 95 × 203 mm) ir drėgna molio, grūdintas, kurias karštis geraširdė asmuo stačiakampio suspaustas masė (ledų) semisoft sūris su daugybe mažų skylučių, lygaus paviršiaus, ir dažnai švelnaus skonio netaktas, klai...
kebelis - kebel|is šnek. painus, keblus darbas, vargas: Daug kebelio būna, kol linus apdirbi. Didžiausias kebelis su tiek daiktų.
rumbelis - rumbẽlis 1.tampresnio mezgimo stulpelis, eilutė, atnara:Per visą dieną tik rumbeliùs išmezgiau Su rumbeliu kojinaitės standžiai aptraukė kojas 2.apvadas, apsiuvas:Rankovės rumbẽlis Attrušę jau yr marškinių rumbẽliai
gumbelis - iškilumas arba antauga ypač dėl augalų ar gyvūnų mazgelis, AA iškilumu šalia šonkaulių, kad formuluoja su skersine proceso slankstelio b nors iš kelių Protuberantai centrinės nervų sistemos c ba mazgelis mažas nenormalus atskira vienkartinės galvos mažas gumbuotas medžiaga organo ar odoje, ypač konkretus pažeidimas tuberkuliozės mažas gumbuotas iškilumas ...
grybelis - grybel|is mikroskopinis grybas: Saulės šviesa naikina įvairius grybelius ir bakterijas.
svirbelis - svirbelis zool. žvirblinių būrio rusvas kuoduotas paukštis, mintantis medžių uogomis ir vaisiais (Bombycilla garrulus).
stiebelis - stiebẽlis 1. nemirkytas šiaudelis:Linų stiebeliai 2. kotelis(petiolus): Antgerklio stiebẽlis
Babelio_bokštas - Bãbelio bókštas, sąmyšis, netvarka; kalbų sumišimas, įvairiakalbė minia; pagal Biblijos mitą apie Babelio bokštą, kuris turėjęs pasiekti dangų, bet likęs nepastatytas, nes dievas nubaudęs statytojus už išdidumą ir sumaišęs kalbas; dėl to jie negalėję susikalbėti.
isglebelis - išglebėl|is, išglebėlė dkt. kas išglebęs, ištižęs.
Feldfebelis - feldfèbelis [vok. Feldwebel], vyresniojo puskarininkio laipsnis ir pareigybė VDR ir VFR; atsirado XV a. vok. landsknechtų pulkuose.
pragurbėlis - vulgarus žmogus
suglebėlis - suglebėl|is, suglebėlė dkt. kas suglebęs.
sudribėlis - sudribėl|is, sudribėlė dkt. kas sudribęs, nerangus, dribšas.
nugeibėlis - nugeĩbėlis, -ė. kas nugeibęs, sumenkęs: Su tokiuo nugeĩbėliu nėra ko nė prasidėt.
išglebėlis - išglebėl|is, išglebėlė dkt. kas išglebęs, ištižęs.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž