L žodžiai puslapis 2

Labioveliarinis - labioveliãrin‖is [labium + lot. velum (palati) — minkštasis gomurys], tariamas, atkišant į priekį ir suapvalinant lūpas, tuo pat metu liežuvio užpakalinę dalį pakeliant prie minkštojo gomurio, pvz., ~iai priebalsiai.
labirintas - labirintas 1. senovės Graikijoje ir Egipte - didelis klaidaus plano pastatas. 2. prk. sudėtinga, paini padėtis, iš kurios sunku rasti išeitį: Gatvių l. Minčių l. 3. anat. vidinė ausis.
Labirintodontai - labirintodòntai [labyrinthos + gr. odus (kilm. odonthos) — dantis], iškastiniai varliagyviai Labyrinthodontis, gyvenę Eurazijoje ir Amerikoje nuo vėlyvojo devono iki triaso.
laborantas - laborant|as, laborantė dkt. mokslo ar mokymo įstaigos, laboratorijos pagalbinis darbuotojas.
laboratorija - laboratorija bandymams ir tyrimams įrengta patalpa, tuos darbus atliekantis padalinys ar įstaiga: Fizikos, chemijos l.
laboratorinis - laboratorin|is, laboratorinė -> laboratorija: Laboratorinis metodas, bandymas. Laboratorinis darbas.
labour - Ekonomika, bendras kūno uždirbantiems. Klasikinės ekonomikos, darbo yra viena iš trijų gamybos veiksnių, kartu su kapitalo ir žemės naudojimas. Darbo taip pat gali būti naudojamas apibūdinti atliekamas darbas, įskaitant bet kokį vertingą paslaugą žmogaus agentas turto gamybai, nei kaupti ir teikti kapitalą. Darbo atliekama už savo produkto labui arba šiuolaiki...
Labradoras - pusiasalis El Kanada tarp Hudsono įlankos
Labradoritas - labradoritas [↗ labradoras], magminė uoliena, susidariusi beveik vien iš mineralo labradoro; naud. apdailai, paminklams.
labui - (1) palankios pobūdžio arba polinkio
lacaroniai - lacaròniai ↗ ladzaroniai.
laco - lãco ↗ ladzas.
lacportas - vieta, kur laivai gali važiuoti saugūs nuo pragiedruliais prieglauda aa uostamiestis ar miesto, kur laivai gali imtis ar vykdyti Kroviniai B oro uosto atvykimo daugiausia Škotijos vartų atidarymo (kaip vožtuvo sėdynės arba vožtuvo veido) įsiurbimo ar išmetimo iš skystis b darbiniame skystyje koridorius variklio cilindrų veido atidarymo plotas, taip pat koridorius ca...
Lacrimoso - lacrimoso [sk. lakrimozo; it], muz. liūdnai, verksmingai.
Ladzaroniai - ladzaròniai [it. lazzaroni — driskiai], P. Italijos liumpenproletarai.
Ladzas - lãdzas [it. lazzo — grubus pokštas], komedijos del arte bufonadinė scena; su siužetu nesusijęs pokštas, akrobatinis triukas.
lafetas - lafetas kar. pabūklo pastovas.
lagaminas - lagamin|as 1. kelioninė uždaroma dėžė daiktams susidėti ir nešti: Susidėjo drabužius, knygas į lagaminą. 2. žem. kraustuliai (drabužiai, daiktai); jų ryšulys: Išvažiavo su lagaminu. Visą lagaminą į vieną vežimą sukrovė.
lagaminėlis - aplinkybių ar sąlygų rinkinys
lagas - paprastai didelių gabaritų gabalas ar ilgis yra sumažinti arba sumažėjo medį; ypač yra medžio kamieno paruoštas išpjauti ilgis ir šešių pėdų (1,8 metro) ilgio matavimo laivo judėjimo kursą per vandenį aparatai, kad sudaro blokas pritvirtinti prie linijos, ir paleisti iš per ritės įrašų iš laivo greitį arba jos kasdien pažangos norma; taip pat pilnas J...
Lagoftalmas - lagoftálmas [gr. lagōs — zuikis + ophthalmos — akis], neužmerktakystė — negalėjimas kaip reikiant užsimerkti.
Lagosas - miestas
Lagtingas - lãgtingas [norv. lagting]: 1. Norvegijos parlamento stortingo aukštieji rūmai; 2. Farerų salų gyventojų renkamas vietos savivaldos organas.
lagūna - lagūna geogr. sekli įlanka, kurią skiria nuo jūros nerija, rifai, atolas.
Laiba - láiba [suom. laiva], didelė dvistiebė valtis su įstrižosiomis burėmis Baltijos, Baltojoje jūrose, Dnepro, Dnestro upėse.
laibakaklis - laibakakl|is, laibakaklė turintis laibą kaklą: Laibakaklis berniukas. Laibakaklis butelis.
laibakojis - laibakoj|is, laibakojė turintis laibas kojas: laibakojė stirna.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž