B žodžiai puslapis 15

balzamas - balzamas 1. augalinė ar dirbtinė pusskystė kvapi medžiaga. 2. stiprus gėrimas.
balzamavimas - balzamãvimas → balzamuoti.
balzaminas - balzaminas balzamina: Nužydėjo balzaminai ir gvazdikai, ir pentinai
balzamingas - balzamìngas,-a turintis balzamo.balzamìngai Pumpurais didžiais [tuopa], sakuotai – balzamingai kvepiančiais
balzaminis - balzamìnis,-ė balzamiškai kvapnus:Balzaminis pikis skiriasi nuo įprastinio tuo, kad jame yra žiedadulkių grūdelių Balzaminis kėnis (Abies balsamea) Balzaminė tuopa (Populus balsamifera)
balzammedis - aromatinių ir paprastai yra riebi ir dervingų medžiaga, kuri teka iš įvairių augalų, ypač kelių dervingų medžiagų, kurių sudėtyje yra benzenkarboksirūgšties arba Cinamono rūgštis ir ypač medicinos ba preparato, kurio sudėtyje dervingų medžiagų ir turintys aromatingąjį kvapo aa balzamas išgavimu medį, ypač balzamas eglės b sprigė; ypač dažna darž...
balzamo - balzamas raminantis b MILD 3 savybes
balzamuoti - balzam|uoti, balzamuoja, balzamavo balzamu ir kitomis medžiagomis apsaugoti mirusiojo kūną nuo puvimo. balzamavimas.
balzganas - balzgan|as, balzgana balsvas, neaiškiai baltas: Balzganas mėnuo. balzganos akys. Balzganas ežeras. balzgani debesys. Balzganas vanduo (nešvarus). balzganai prv. balzganumas: Sidabrinis plaukų balzganumas.
balzganuoti - balzgan|uoti, balzganuoja, balzganavo 1. neaiškiai boluoti: Arimuose kažkas balzganuoja. 2. darytis balzganam, balti: Rugiai balzganuoja (noksta). Dangus balzganuoja (aušta).
balzgėti - balzgė́ti,bal̃zga (bálzga), -ė́jo barškėti, tarškėti, skambėti:Ratai bal̃zga Ko ten puodai bal̃zga (bálzga)? Bal̃zga geležiniai pančiai Viedras balzgė́damas inburbėjo šulinin ìšbalzga (išbálzga), -ė́jo balzgant išvažiuoti:Išbalzgė́jo turgun visas kaimas n...
balža - balža bot. kryžmažiedžių šeimos Baltijos pakrančių augalas (Crambe).
balžienas - balžien|as 1. akėčių, rogių skersinis: Akėčvirbaliai sukalti į balžieną. 2. medžio (ppr. beržo) gabalas padargams daryti.
bamba - bamb|a 1. pilvo vidurio duobelė: Aukščiau bambos neiššoksi (folkloras). 2. prk. koks išsipūtimas, iškilimas, bumbulas: Medis su bamba (gumbu). Stalčiaus bambelė (rankenėlė) bambė|ti, bamba (bamba), bambjo šnek. su nepasitenkinimu, įkyriai kalbėti: Namie pradės bamba, kad gaištu. Nebambėk, kad tiesos nežinai. bambjimas.
bambagyslė - bambagyslė bambos arterija.
bambalas - bambalas b. šnek. plepys, tauškalas.
bambaliuoti - bambal|iuoti, bambaliuoja, bambaliavo šnek. neaiškiai kalbėti, bambėti: bambaliuoja kažką panosėje. bambaliavimas.
bambalius - bambal|ius, bambalė dkt. šnek. kas nuolat bamba, įkyriai šneka.
bambasyti - bambãsyti,-ija, -ijo be perstojimo bambėti:Bambãsija ir bambãsija kaip užsukta mašinėlė Visą dieną bambãsija ir vis apie tą patį
bambėjimas - bet įvairių daugiausia žemės gyvenančių paukščių (šeimos Tetraonidae), kurios paprastai yra rausvai rudos ar kiti apsaugos spalvos ir plunksnuočių kojas ir kad yra daug svarbių medžiojamieji paukščiai
bambeklis - bambekl|is, bambeklė dkt. -> bambalius.
bambėti - bambė|ti, bamba (bamba), bambėjo šnek. su nepasitenkinimu, įkyriai kalbėti: Namie pradės bambėti, kad gaištu. Nebambėk, kad tiesos nežinai. bambėjimas.
bambinis - bámbinis,-ė menkas, mažo ūgio žmogus:Tokių bámbinių kaip tu niekas nebijo
bambinti - bambin|ti, bambina, bambino šnek. 1. skambinti: Pietums bambina. 2. įkyriai kalbėti, bambėti: O ji bambina savo, ir viskas. bambinimas.
bamblinėti - bamblinė|ti, bamblinėja, bamblinėjo familiariai vaikštinėti (ppr. apie mažą vaiką). bamblinėjimas.
bamblys - bambl|ys 1. augalo stiebo sustorėjimas; šiaudo narelis. 2. bot. neišplaukėjusios varpos makštelė: Rugiai bamblyje, greit plaukės. 3. šiaudų kūlelis pradėti stogo kraštui dengti. 4. šiaudinio stogo kraštas, galas: Vėjas nuplėšė stogo bamblį. 5. šiaudų grįžtė, įriečiama į metmenis (audžiant). 6. familiariai mažas, storas, kartais ir išdykęs vaikas;...
bambos - , susijusių su ar bambos arba centriniame regione pilvo buvo būtina ar auklėjimo ryšys arba ryšys
bambsoti - bambso|ti, bambso, bambsojo šnek. gulėti tingint, drybsoti, riogsoti: Ir bambso smėlyje, ištiesę kojas. bambsojimas.
bambt - bambt išt. sudavimui, sutrenkimui žymėti: B. į duris su pagaliu.
aąbcčdeęėfghiįyjklmnoprsštuųūvzž